Balticlux - Iebūvējamie putekļu sūcēji. Central vacuum. Beam, Cyclovac, Drainvac, EuroQueen, Disan

Izbraucam uz objektu, sastādām skiču projektu, konsultējam – bez maksas!


10% atlaide www.shop.balticlux.lv
Atlaižu kupons - balticlux

по-русски latviski

Speciālists, bezmaksas konsultācijas -   29204146

Birojs, show-room, noliktava -   29204146Tikai fakti

Uz KMZI Mečņikova Zinātniski-pētnieciskā vakcīnu un serumu institūta bāzes tika veikti, kā arī populārā sadzīves putekļusūcēja "VAX" un elitārā putekļusūcēja ar ūdens filtru "Delfīns" iebūvējamo putekļusūcēju darba efektivitāti salīdzinošie eksperimenti. Visi eksperimenti tika veikti analogos apstākļos pēc institūtā izstrādātas standarta metodikas.

Tabulā nr. 1 parādīta putekļu, guanīna (putekļu ērcīču izdalīta alergēna) un pašu ērcīšu tīrīšanas dzīvojamajās telpās efektivitāte. Paklājā:

Putekļusūcēju brendi Savākto putekļu 
daudzums 
(g/m2
Saprofītu 
skaits 
(sk/g putekļu)
Guanīna 
koncentrācija 
(%)
Iebūvēts putekļusūcējs 0.68 37 0.25
Delfīns 0.75 8 0.06
VAX 0.59 0 0.1

No mērījumu rezultātiem izriet, ka nav principiālas atšķirības starp putekļu daudzumu, savāktu dažādiem putekļusūcējiem no noteikta virsmas laukuma, apstrādājot to vienādu laika periodu. Tomēr ērču skaits un guanīna koncentrācija, kas arī nosaka ērču alergēnu sastāvu,uzskatāmi atšķiras iebūvējamā putekļusūcēja labā.

Tabula nr. 2: putekļu koncentrācijas palielināšanās, trīs dzīvojamo telpu gaisā pirms un pēc uzkopšanas beigām (pievērsiet uzmanību, ka dzīvoklis, kurā tika veikts pētījums ar iebūvējamo putekļusūcēju, pirms uzkopšanas bija visnetīrākais).

Putekļusūcēju brendi Pirms uzkopšanas Pēc uzkopšanas
0,1-0,5 mkm 0,6-1 mkm vairāk 1 mkm 0,1-0,5 mkm 0,6-1 mkm vairāk 1 mkm
Iebūvēts putekļusūcējs 19±2 17±3 4±1 12±2 18±3 4±1
Delfīns 11±2 16±3 2±1 19±2 21±1 5±1
VAX 8±2 10±1 3+1 15±2 37±3 6±2

Tabula uzskatāmi parāda, ka pirms un pēc iebūvētā putekļusūcēja darba, visu izmēru putekļu daļiņu koncentrācija gaisā nav palielinājusies. Tai pat laikā pēc putekļusūcēja ar ūdens filtru "Delfīns" un parastā putekļusūcēja "VAX" darba visu izmēru putekļu daļiņu koncentrācija gaisā palielinājās visai manāmi. Izpētes procesā dzīvokļa gaisā tika pamanītas arī dažādu pelējuma sēnīšu sporas ar alergēnām īpašībām. Sēnīšu sporu koncentrācija gaisā tika izmērīta gan pirms, gan pēc visu trīs putekļusūcēju darba. Pelējuma sēnīšu sporu koncentrācija pirms un pēc iebūvējamā putekļusūcēja darba praktiski neizmainījās. Pēc divu citu putekļusūcēju darba sporu koncentrācija manāmi pieauga: no pusotras līdz 4 reizēm. Tas notika tādēļ, ka ar gaisa strūklas palīdzību sporas tika paceltas telpas gaisā. Šī paša iemesla dēļ, augu ziedputekšņu koncentrācija, kas nonāk mājoklī pēc tā vēdināšanas, pēc parastā putekļusūcēja "VAX" un putekļusūcēja ar ūdens filtru "Delfīns" palielinājās vismaz 8 reizes! Tajā pašā laikā, iebūvējamā putekļusūcēja darbs neizsauca šo rādījumu izmaiņas uz sliktāko pusi. Pamatojoties uz šiem pētījumiem, izteikts Mečņikova institūta direktora B. F. Semjonova parakstīts secinājums: "Acīmredzams, ka sistēma (iebūvētais putekļusūcējs) piemērota izmantošanai dzīvojamajās telpās vairāk, nekā citi izmantotie putekļusūcēji. Centrālā putekļu sūkšanas stacionārā sistēma (iebūvētais putekļusūcējs) var būt plaši izmantota dzīvojamajās un sabiedriskajās telpās (viesnīcās, bērnudārzos, sanatorijās u.c.) īpaši, ja tur atrodas alerģiski slimnieki".

Šodien katrai piektajai ģimenei ASV un Kanādā ir iebūvētais putekļusūcējs. Labāko putekļusūcēju dzimtenē - Zviedrijā, speciālisti jau ir atzinuši, ka parastie putekļu sūcēji ar daudzpakāpju filtriem nav spējīgi aizsargāt veselību no kaitīgās mājas putekļu ietekmes. Valdība Zviedrijā jau iesaka iedzīvotājiem uzstādīt vispārējo tipa sistēmu un pat pilsoņiem kompensē iebūvējamo putekļusūcēju pirkuma un uzstādīšanas vērtību.

VIDEO   WallyFlex - Jūsu mājas virssulainis!      VIDEO   WallyFlex – virtuvei, vannas istaba, katrai telpai